Mevsimlik SEO İle Trafik Arttırılmamasında 5 Neden

Mevsimlik SEO İle Trafik Arttırılmamasında 5 Neden

Mevsimsel trafik, yıl boyunca insanların arama motorlarıyla etkileşiminde değişimlerdir. Bu sapmalar, satış şekli, tatil öncesi ve tatil trafiği, yaz mevsimindeki trafik ve eğilimler, olaylar ve özel günlerin bir sonucu olabilir.

Semalt’in, Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Julia Vashneva, mevsimlik trafiği kaçırma nedenlerini ve durumu en iyi duruma getirme yollarını açıklıyor.

 1. Sitenizin trafik kalıplarını analiz etmiyorsunuz

Pazarlama uzmanları için sıralamalar, trafik ve dönüşümlerle ilgili aylık bilgiler önemlidir. Bu nedenle, yinelenen kalıpları ve izleyicinin davranışını belirlemek için yıllık trafik istatistiklerini kontrol edin. Bu, varyasyonların nedenlerini anlamada yardımcı olacaktır; yaşadığınız mevsimlik trafik türü.

 1. Fırsat alanlarını görmezden geliyorsun

Mevcut kalıplara bağlı olarak ve olası olası fırsatlara baktığınızda mevsimlik trafiği kaçırıyorsunuz. Mevsimlik etkinliğin bir listesini yapmak bu soruna büyük bir atılım olabilir. Biri diğer bölgesel ve iş etkinlikleri için Google takviminde uyarılar oluşturmaya devam edebilir.

 1. Mevsimlik anahtar kelimeler kullanmıyorsunuz

Mevsimlik anahtar kelimelerin aramasını atlayan birçok web yöneticisinin aksine, Arama Ağı Optimizasyonu, bilgi takviminizi tamamladıktan sonra sona ermez. Dolayısıyla, mevsimlik anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmak harika bir stratejidir. Bu işlem aşağıdaki adımları gerektirir:

 • Google Search Console’da mevsimlik anahtar kelimeler mi arıyorsunuz?
 • Şartları beyin fırtınası yapmak ve Google Trendler’de kontrol etmek
 • Rank Tracker’ı kullanarak anahtar kelime fikirlerini genişletme ve analiz etme
 1. Mevsimlik SEO için yepyeni bir sayfa yaratıyorsunuz

Mevsimlik SEO promosyonlarınız için başka bir sayfa oluşturmak, içerik çoğaltma riskinin bulunması ve zaman alıcı olması nedeniyle önerilmez. Bu hatayı gidermek için, yaprak dökmeyen açılış sayfalarını optimize etmek gerekir.

Aşağıdakiler, mevsimlik trafiği yakalamak için her daim yeşil içeriği geri getirmenin yollarıdır

 • Mevsimlik anahtar kelimeler için açılış sayfalarını optimize etme
 • Videoları, görüntüleri ve bağlamı güncelleme: Web sitesinde sınırlı bilgi bulunduğu takdirde bu durum artabilir
 1. Rekabetinizi izlemiyorsun

Rekabeti izlemeksizin, rakiplerinizin periyodik SEO’da web sitenizi neden dayattığını asla anlayamazsınız. Bu hatayı en iyi duruma getirmek için, rakiplerin mevsimlik SEO’larını analiz etmekle alakalıdır. Aşağıdakiler, SEO planları ve rekabette başarılarınızla ilgili güncel bilgi edinme yolları:

 • Hedef sezonluk anahtar kelimeleriniz ve mecralarınız için uyarılar oluşturun: Önemli notlarla güncel olduğundan önceliklidir, alakalı anahtar kelimeler içeren herhangi bir içeriğe ilişkin bildirim almak gereklidir.
 • Mevsimlik anahtar kelimeler için rakibin sıralamalarını takip etme: Bu, bulundukları optimizasyon etkinlikleri konusunda sizi uyaracaktır.
 • Rakiplerin e-posta güncellemelerine abone olmak: bu, kullanıcılarıyla paylaştıkları işlemleri ve bilgileri saklamanızı sağlar.

Sonuç

Mevsimlik SEO, web sitenize trafik ve satış yapmak için kolay bir yol değildir; özellikle çılgın bir rekabet olduğunda ve geç başlayın. Mücadelelerinizi savunmak için, ilerlemenizi gözlemlemelisiniz ve soruşturma ve optimizasyona zaman ayırmanız gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *